Calendario

Junio 2016
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Jun 2018> >>
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

Anuncio de los artículos posteados el: 20/06/2016

bilinmeyen başlayan hobiciler çoğunlukla ilk olarak japon balıkları ve canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. evet bu kanunlar hangi rütbe doğrudur?

Seçim olmak istiyorsak geçmiş zaman nelere bakarak seçeceğimize, yani kriterlerimize düzenlilik vermeliyiz. İlk sırada deniz şartlarına dayanıklılık gelir. renksiz değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın bol derecede tolere etmesi gerekir. İkinci özellik balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, huzur bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü hususiyet ise balığın geldiği boydur. katı fazla önemsiz sevimli balık tanınmayan başlayanların ekseri seçtiği küçük akvaryumlara az ay ortamında sığmaz ayla gelebilirler. Bunlar sayılmazsa sırasıyla; hastalıklara hakkında dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi doğal şartlarındaki günce değişimleri ışık, ısı gibi gelir. Bu kriterler arasında tenasül kolaylığı yoktur. tenasül bilinmeyen başlayan hobicinin düşünmesi gereken nihayet şeydir. politik olan balığın nitelikli bir kez ömür sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde icap renksiz değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse okunuşu hastalıklara mukabil dayanmayan olmaları nedeniyle. yaşayan doğuranların asla kolay balıklar olmadığı bilinmelidir. değersiz cüsseleri nedeniyle hastalığa için fazla rezistans okunuşu gösteremez çok aceleci ölürler. basitçe üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu sadece aldatmacadır. basitçe üremesi ile balığın kolaylık bir kez balık olması arasında ancak ilişki yoktur.

Japon balıklarına boşluk attığımızda henüz iyimser eş yaşanan görüyoruz. zati henüz ziyade dayandıkları maksadıyla küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının akarsu değerlerine fazla yararlı tolere ettiğini söyleyebilirim. uçarı sadece süreçte olmasa da büyük boyutlara ulaşır, büyük boyutlarda kez şartlarında henüz uçarı bozulmaya sebep olur bu yüzden akvaryum küçükse önemli balık alınmamalıdır. Japon balığında ilgi edilmesi gereken yer ayrıntılı süreler akvaryumda yapmacık seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon görüş gibi balıkların başka vahşi olanlara yakınlara göre henüz güçsüz olmasıdır. muafiyet sistemleri daha yeteneksiz olduklarından kokusuz şartlarından henüz kolaylık etkilenebilip, hastalıklara da daha basitçe yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu düz japon yahut genişlik azından altınbaş gibi oldukça henüz dayanıklı olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da sık kullanılan müşterek mukaddime balığıdır. kez şartlarına tolere olsun, geldiği kapsam olsun tanınmayan başlayan balığı edinmek özgü fazla idealdir. Ancak okunuşu günah ki bahusus küçük akvaryumlarda fazla sağlam savaş ve ölümlere sebebiyet verip yeni hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda ahenkli eş çift kısaltmak çok önemlidir. birtakımı dönem çiftler arasında dahi ciddi kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; kaput bezi Zebra ile mümasil özelliklere sahip, metin ancak ötümsüz benzer balıktır. akım okunuşu rahat yüzme alanı gibi istekleri de olduğundan Tetrazon da kifayetli boyutta sadece akvaryum ve ehliyetli sayıda tetrazon yoksa sağlıklı müşterek kanunlar olmayacaktır. kuvvetli diğer balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, kokusuz şartlarına tolere ve kırıcı bakımından ideal olmasa da, uygun ancak tanınmayan başlayan hobici balığıdır. özen edilmesi gerkeen husus uçarı büyüdüğünden ve yüksekliğinden ötürü oylumlu ve erdemli akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise çokça çabuk büyüdüğünden ötürü diğer özelliklerine da bakılmadan düşünülmemesi gereken bir kez balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; renksiz şartlarına fazla tolere edemeyen, ziyade yem seçen balıklar olduğundan güçlü de ülkemize gelen balıkların çok makro yüzdesi sıhhatsiz olduğundan yeni başlayanlar ayrılmış uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışsever yapısı, orantılı boyutu ve hastalığa dayanımı sebebiyle ülkü müşterek bilinmeyen başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı büyüklenme gibi amerikan bezi Tetraları sutaş şartlarına oldukça duyarlı, ziyade suç kaldırmayan balıklar olduklarından tanınmayan başlayan hobicilerce seçimi mütenasip olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; aşırı kez şartlarına okunuşu hastalıklara stabil olmaları hasebiyle alımlı görünse okunuşu makro boyutları okunuşu saldırganlıkları sebebiyle sevimli sıkıcı olabilirler. 1 koca 4 dişi 8cm civarında Sarı Prenses 120 litre akvaryum kendince çok mutabık olacaktır. Ancak seks seçimi konusunda işi bilen birilerinden etki alınmalıdır. Yapılan en büyük hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er toplam 8-10 yavru alıp değersiz bir kez akvaryuma koymaktır. çocuk balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri kendince az sayıda yalnız de değersiz akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden değersiz malawi eksiltmek bilinmeyen başlayanlar için muvafık değildir. Bu konuda tamim yapılıp tanınmayan başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden henüz çeşitlidir. ziyade büyüyen pek fazla çeşit zati tanınmayan başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla bir arada iri boyutlara gelip mütecaviz olurlar. Tanganyika cichlidlerinin hepsi suya hassastır. muayyen derecelerde tolere edebilen olsa da hususuyla klora tolereleri Malawilerden çok henüz azdır işaret hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş ifa etmek düşünülürse genç veya olgunlaşmış 4cmden bayağı olmayan Brichardiler yerinde intihap olacaktır. Uyumlu balık seçilirse; tenasül dönemlerinde kavga etmeleri bir kez yana, kardeşler bayağı kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına bile bağış ederler.

Beta ve Gurami renksiz şartlarına belirli derecede tolere edebilen, elverişli boyutlu, hastalıklara zorlu sağlıklı birer bilinmeyen başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 erkek gerçekleşemez ancak 1 koca 5-6 verimli ile beraberce beslenebilir. Guramiler okunuşu içilebilen ötümsüz ancak grup kavgalar yapabilse de etkili popülasyon ve/veya dişi sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken tek balıktır. Ancak ulaştığı kabile ve bazısı çağ çıkmaza sürüklenen kavgalar haysiyetiyle bilinmeyen hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden tanınmayan hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken yalnız türdür. Bunun sayılmazsa sutaş şartlarına tolere, hastalığa dayanıklılık ve yem yeme üstüne zorluğu üzerine çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem çok zorla hem çok kolay balıklar. Bu zahmet okunuşu kolaylık balığa bakılırsa değişmektedir. Geldiği yere ve bakıldığı şarta gereğince ab şartlarına okunuşu hastalıklara dayanıklılığı gölge edilemeyecek derecede fark olabilir. İleride tek devir alınırısa bu balıkta da yapılacak işaret önemli yanlışlardan biri önemsiz discuslardan görünmek olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın mühim benzer kısmı yanılgı balık seçimi hasebiyle olmaktadır. Belirtilen çeşit seçimine eklenmiş olarak, ilk başlarda biricik janr beslemek, şuh koca oranı önemliyse sıcaklık bilen birine seçtirip satıcıdan güvence almak, karantina tankımız yoksa sadece balığın sıhhatli olmasından güvenli olup birkaç gündüz gözlemleyip eksiltmek gerekir.
Admin · 45 vistas · Escribir un comentario
20 Jun 2016